Алекс Болдин
Forum ИЗПРАТИ СЪОБЩЕНИЕ

Сайтове

с

разкази

________

Liter net

Knigi - News

Литературата днес

Shtyrkel

Kula

Литературен свят

Bukvite

Антимовски хан

Otkrovenia

Hulite

Andreya Iliev

AIEP

Cult.Bg

SANDHI

My Library

 Narodna biblioteka

Kaun

Public Republic

сайтът на Светослав Иванов

bgstory

Простори

grosni pelikani

Portal.bg

All.bg

Info.bg

Slovoto

Либерален преглед

LitClub

Dir.bg

Search.bg

Giuvetch

Yes.bg

Hit.bg

Mag

Razkazite

Bez Monitor

Buntarite

Fiction book

Iskra

Kosmos

Maxima

Novi avtori

Nowhere

Radi Radev

SF BG

Stalker

underpear

ireality

club Ivan Efremov

open culture

fakel

Романи

"От значение е не онова което губиш,
   а онова което постигаш
   и което остава след теб!"

    Дейл Карнеги 

 

  

  

     Е-майл на сайта: bgstories@abv.bg ; bgstories@lycos.com

   

 

КОНКУРСИ

АРТ КЛУБ "ХЕРОС" СТАРА ЗАГОРА
ФОНДАЦИЯ "Д-Р ЩЕРЕВ" СОФИЯ
НЧ "Даскал Петър Иванов" гр. Стара Загора

НАЦИОНАЛЕН ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА КРАТКА ПРОЗА "ЦВЕТНИЦА" 2009

  Завърши конкурса за кратка проза, обявен през ноември 2008 г. от ФОНДАЦИЯ „Д-Р ЩЕРЕВ” СОФИЯ, АРТ КЛУБ „ХЕРОС” СТАРА ЗАГОРА, НЧ „Даскал Петър Иванов” гр. Стара Загора.

Получени бяха 198 творби от 125 автори.

Жури в състав Йордан Атанасов, Кристина Божанова и Камелия Мирчева отличи 50 творби от 48 автора за публикуване в сборника и присъди следните награди:

- Две първи места - Сертификат за спечелено І-во място в конкурса и парична награда по 100 лева получават:
1. Венелина Стоянова от София за „Изоставени”.
2. Михаил Божков от Каварна за „Оптимистична импресия”.

- Две втори местаСертификат за спечелено ІІ-ро място в конкурса и парична награда по 75 лева получават:
3. Тодор Тошев от Хасково за „Отведи ме до хребета”.
4. Иван Сухиванов от Бургас за „Страшна селска история”.

- Две трети места Сертификат за спечелено ІІІ-то място в конкурса и парична награда по 50 лева получават:
5. Жанета Иванова от София за „Клонче от върба”.
6. Соня Келеведжиева от Сливен за „Сезоните на любовта”.

- Арт клуб „Херос” Стара Загора връчва 6 награди:
Сертификат и картина на Иван Арабаджиев получават:
7. Илияна Каракочева от София за „Карък”.
8. Мила Милиева от София за „Паякова прегръдка”.
9. Мирела Занова от София за „27 минути”.

Сертификат и картина на Камелия Мирчева получават:
10. Стефан Минчев от Бургас за „Чернобяло”.
11. Павлина Гатева от София за „Когато мъжът си идва на сутринта”.
12. Златомира Кулчева от Горна Оряховица за „Природата в нас”.

- Поощрителни наградивключване на творбата в сборника и сертификат получават:
1. Христина Христова от Плевен за „Вятърът и пустинята”
2. Милчо Бекяров от Стара Загора за „Славеят и песента на тъжния кос”
3. Роман Михайлов от София за „Паметта на водата”
4. Ганьо Ганев от Хрищени за „Китайски чай”
5. Нели Иванова от Плевен за „Днес не е ден за мартини”
6. Женя Димова от Казанлък за „Белио свет”
7. Рая Тошева от Омуртаг за „Минзухарите”
8. Даниела Колева от Шумен за „Безполезно”
9. Татяна Йотова от Айтос за „Изстрадана красота”
10. Илияна Каракочева от София за „Пеперудено...до кога?!”
11. Павлин Банков от Плевен за „Кученце”
12. Емилия Николова от Бургас за „Морска Цветница”
13. Мая Петрушева от София за „Посланието на Цветница”
14. Марин Урумов от Варна за „Лудата”
15. Даниела Михалева от Плевен за „Дафина с дюлите”
16. Ненчо Добрев от Пловдив за „Бельо Пушилката”
17. Виолета Цветкова от Русе за „От отчаянието до възторга”
18. Томина Атанасова от Русе за „Съвременна приказка за земята”
19. Таня Стоянова от Русе за „Ежедневие”
20. Петя Йошкова от Монтана за „Спасяване”
21. Веселина Иванова от Ловеч за „Цветница”
22. Мартина Вичева от Сливен за „Прощална целувка”
23. Силвия Петрова от Враца за „Цветовете на спомена”
24. Цонка Сивкова от Балчик за „Нов дом”
25. Дими Фильова от Монтана за „Плеяди”
26. Алекс Болдин от Враца за „Влак по терлици”
27. Дияна Димих от София за „Чадърът”
28. Райко Байчев от София за “No Target”
29. Любомир Парижкова от София за „SMS от непозната”
30. Лилия Рачева от Русе за „Лалетата”
31. Ирена Цветкова от Плевен за „Вълкът”
32. Любомира Петрова от Пазарджик за „Молбата”
33. Десислава Стоянова от София за „Героинята с динята”
34. Павлина Гатева от София за „Следваща среща е със самотата”
35. Вероника Христова от Димитровград за „Уж майка, а мащеха”
36. Андрея Илиев от София за „Марко Тотев по петите на щастието”
37. Магдалена Борисова от Елена за „Подаръкът”
38. Райна Недялкова от Чикаго за „Алберт”

Връчването на наградите и официалното обявяване на резултатите ще бъде на 11 април 2009 г. от 10.30 часа в залата на І -ви етаж на Регионална библиотека „Захарий Княжевски” Стара Загора, бул.”Руски” №46.
Ще бъде издаден сборник с наградените творби, който ще бъде подарен на авторите, а електронният вариант ще бъде предоставен безплатно на читателите след официалното обявяване на резултатите.

АРТ КЛУБ "ХЕРОС" СТАРА ЗАГОРА
ФОНДАЦИЯ "Д-р Щерев" гр. София
НЧ "Даскал Петър Иванов" гр. Стара Загора

НАЦИОНАЛЕН МЛАДЕЖКИ КОНКУРС
за рисунка, стихотворение, есе, разказ, фотография и фотоколаж
на тема: "ЯБЪЛКАТА"

    РЕЗУЛТАТИ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ МЛАДЕЖКИ КОНКУРС "ЯБЪЛКАТА"

Раздел: РИСУНКА

    Получени 1221 творби от 124 училища и школи по изкуства на деца от Търговище, Тетевен, Хасково, Велико Търново, Сливен, Александрово, Чикаго /САЩ/, Варна, Пазарджик, Дулово, Кърджали, Русе, Самуил, Пловдив, Разград, Силистра, Ловеч, Етрополе, Никопол, Летница, Полски Тръмбеш, Горна Оряховица, Враца, София, Плевен, Антоново, Бургас, Добрич, Енина, Стражица, Кюстендил, Шумен, Балчик, Монтана, Лясковец и Стара Загора.Жури в състав: Камелия Мирчева, Иван Арабаджиев и Маргарита Бонева. В изложбата участват 35 творби. Бяха присъдени следните награди:
    10 предметни награди, грамота за класирано І, ІІ и ІІІ място и включване на рисунката в сборник с наградените творби във всички раздели получават:

    за І възрастова група:

    І място - Христина Стефанова 9 г.-ЦРД - Силистра
    І място - Десислава Димитрова 10 г. Ателие "Стела и Дара" Добрич
    ІІ място- Йоана Миткова 10г. СОУ"Н.Войводов" - Враца
    ІІІ място- Радостина Бонева 8 г. Школа "Артея" - Търговище

за ІІ възрастова група:

    І място - Анамария Дончева 15 г. ПМГ Бургас
    І място - Мариян Мирев 11г. НЧ "Братство" с. Енина
    ІІ място - Даниела Караивнова 15г. Бургас
    ІІІ място - Теодора Георгиева 12 г. ЦРД - Силистра
    ІІІ място - Давид Ангелов 13 г.- Студио по ИИ "Рениарт" Монтана

за ІІІ възрастова група:

    І място - Силвия Ганчева 16 г. ОДК - Бургас

    Сертификат за участие в изложбата и включване на рисунката в сборник с наградените творби във всички раздели на Младежки национален конкурс "Ябълката" получават:
    1. Симона Шуман 8г. - Школа "Идея"- Варна
    2. Карина Стойкова 10г. - Ателие "Приказен свят" - София
    3. Халиме Ахмед 10г.-СОУ"Св.Кирил и Методий"с.Самуил
    4. Николай Николов 10г.- СОУ"Н.Войводов" Враца
    5. Георги Дойчев 10 г. - V ОУ Стара Загора
    6. Теодор Узунов 10г.- СОУ"В.Левски"Стара Загора
    7. Мирослав Николов 12 г. - 13 ОУ "П.Хилендарски" Ст.Загора
    8. Илиана Валантинова 11г. - Школа "Артея" Търговище
    9. Златан Милев 11г. - Ателие"Стела и Дара" Добрич
    10. Христина Николова 11г. СОУ"Бачо Киро" Летница
    11. Радина Желязкова 12г.-ОДК Стражица
    12. Емилия Енчева 14г.-СОУ"М.Райкович" Лясковец
    13. Гергана Иванова 13г.-СОУ"Н.Войводов" Враца
    14. Кристияна Георгиева 14г. - ГПЧЕ"Р.Ролан"Стара Загора
    15. Биляй Юсеинова 15г. - НЧ "Напредък 1871" Никопол
    16. Калина Иванова 15г. - СОУ"Ц.Церковски" Полски Тръмбеш
    17. Ванина Димитрова 14г. - СОУ "Възраждане" Русе
    18. Мария Иванова 12 г.- V ОУ Стара Загора
    19. Снежана Узунова 12г.-СОУ"В.Левски" Стара Загора
    20. Ангел Емилов 12 г.- СОУ"Железник" Стара Загора
    21. Гергана Георгиева 17г. -СОУ"Емилиян Станев"В.Търново
    22. Виолета Загорова 18г. - ГПЧЕ"Ромен Ролан"Стара Загора
    23. Ива Гичева 17г. - ЦРД Силистра
    24. Сара Кунчева 13г. - ІІІ ОУ"Др. И.Селимински" Сливен
    25. Анелия Асенова 13г.- СОУ Алeксандрово

    Журито отличи с грамоти 17 преподаватели по изобразително изкуство за високи постижения на учениците им в Национален младежки конкурс"Ябълката". Това са:
    1. Вихрен Иванов - ЦРД Силистра
    2. Евгени Карталов - СОУ "Н.Войводов" Враца
    3. Нели Димитрова - Школа "Артея" Търговище
    4. Веселина Славова - НЧ "Братство" с. Енина
    5. Рени Петрова - Студио "Рениарт" Монтана
    6. Светлана Стоянова - СОУ"Бачо Киро" Летница
    7. Маринела Иванова - СОУ "Ц. Церковски" Полски Тръмбеш
    8. Дияна Дончева - Школа "Идея" Варна
    9. Татяна Антонова - Ателие "Приказен свят" София
    10.С.Иванова - СОУ "Св. Кирил и Методии" с. Самуил
    10.Валентина Стойнова - ОДК Стражица
    11. Анита Костадинова - СОУ "М.Райкович"Лясковец
    12. Валентин Леков - СОУ "Н.Войводов" Враца
    13. Ирена Параскевова - НЧ "Напредък 1871" Никопол
    14.Христанд Христандов - СОУ"Възраждане" Русе
    15.Стоянка Робова - СОУ "Ем. Станев" В. Търново
    16. Даниела Ненчева - ІІІ ОУ"Др.Иван Селимински"Сливен
    17. Венета Стефанова - СОУ Александрово


Раздел: ЛИТЕРАТУРНИ ТВОРБИ

    Получени общо 248 творби на деца от Антоново, Бургас, Благоевград, Варна, Враца, В.Търново, Вълчи дол, Горна Оряховица, Горно Изворово, Габрово, Енина, Ла Вансенау /Франция/, Карнобат, Казанлък, Кюстендил, Ловеч, Мездра, Монтана, Нова Загора, Пловдив, Полски Тръмбеш, Плевен, Павел баня, Ракитово, Самуил, Стражица, Силистра, Средногорово, София, Стара Загора, Севлиево, Сливен, Свищов, Търговище, Ямбол. Жури в състав: Йордан Атанасов, Кристина Божанова и Камелия Мирчева присъди:
    26 предметни награди, грамота за класиране на І, ІІ и ІІІ място и включване на творбата в сборник с наградените творби във всички раздели на Младежки национален конкурс"Ябълката" както следва:

ПОЕЗИЯ - І възрастова група:

    І място Албена Георгиева 9г.- ОУ"В.Левски" Враца
    ІІ място Мартин Липчев 10г. - ОУ"Д.Чинтулов"Варна
    ІІ място Анна Първанова 10 г.- Пловдив
    ІІІ място Теодор Данчев 9г.- ОУ "Д. Чинтулов" Варна
    ІІІ място Полина Спирова 10г.- ОУ"Д.Чинтулов"Варна
    ІІІ място Александра Желева 10г. - ЦРД Силистра

ПОЕЗИЯ - ІІ възрастова група:

    І място Деница Недялкова 16г.ПМГ -В.Търново
    ІІ място Мария Гаралова 12г.- Ракитово
    ІІ място Румяна Сурчева 15г.- Нова Загора
    ІІІ място Ивана Славчева 11г.- ОДК Шумен
    ІІІ място Кристина Красимирова 13г.- ОДК Шумен

ПОЕЗИЯ - ІІІ възрастова група:

    І място Станислава Караиванова 17г.- НЕГ "Гьоте"Бургас
    ІІ място Силвия Петрова 17г. - СГИ В.Търново
    ІІІ място Нели Иванова 18г.-МГ Плевен

ПРОЗА - І възрастова група:

    І място Габриела Йорданова 9г. У-ще Ил и рид Ла Вансенау /Франция/
    ІІ място Даниел Алексиян 9г.- ОДК Шумен
    ІІІ място Венко Агонцев 10г. - ЧОУ"Д-р П.Берон" София

ПРОЗА - ІІ възрастова група:

есе

    І място Рангел Колданов 16г. -ПМГ Монтана
    ІІ място Петилина Петрова 16г. - ЛК "Касталия"Варна
    ІІІ място Мирела Алетич 15г. СОУ"Д.Благоев" Свищов

разказ

    І място Тамара Цонева 16г.- ПМГ Велико Търново
    ІІ място Любима Мавродиева 15г. - ЕГ Благоевград
    ІІІ място Пламен Диков 14г.-СОУ"В.Левски" Вълчи дол

ПРОЗА - ІІІ възрастова група:

    І място Михаила Димова 17г.-СОУ"Н.Вапцаров"Силистра
    ІІ място Георги Павлов 19г. - ВСУ"Ч.Храбър" Варна
    ІІІ място Николета Карамилева 17г. - СОУ"А.Златарев" Шабла

    84 ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ /публикуване на творбите в сборник/ и сертификат за отлично представяне в конкурса и получават:

Раздел поезия:

    1. Ерика Йорданова 7г.- СОУ"В. Грънчаров" Горна Оряховица
    2. Яница Кирова 9г.- ОУ"Добри Чинтулов"Варна
    3. Ахинора Минчева 10г.- ОУ"Добри Чинтулов"Варна
    4. Габриела Неделчева 10г.- ОУ"Добри Чинтулов"Варна
    5. Славена Георгиева 10г.- ОУ"Добри Чинтулов"Варна
    6. Йоана-Калина Атанасова 10г.-ОДК ЛК"Касталия"Варна
    7. Илия Димитров 8г.- ОДК ЛК"Касталия"Варна
    8. Вероника Маргаритова 8г.- ОДК ЛК"Касталия"Варна
    9. Кристияна Кирилова 9г.-ОДК ЛК"Касталия"Варна
    10. Велина Димитрова 10г.- ОДК ЛК"Касталия"Варна
    11. Жасмина Манолова 8г.- ОДК ЛК"Касталия"Варна
    12. Преслава Енчева 10г.- ОДК ЛК"Касталия"Варна
    13. Севинч Ахмед 8г.- СОУ с. Самуил, Разградско
    14. Мирела Димитрова 10г.- Ямбол
    15. Ирена Върбанова 9г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    16. Велислава Александрова 10г.- ОДК Стражица
    17. Виктор Василев 9г.- ЦРД Силистра
    18. Виктория Великова 8г.- ЦРД Силистра
    19. Ива Желева 8г.- СОУ"Н.Й.Вапцаров" Силистра
    20. Теодора Демирова 9г.- ЦРД Силистра
    21. Мария Славова 9г.- ЦРД Силистра
    22. Велислава Радева 8г.- ЦРД Силистра
    23. Мирела Радева 8г.- СОУ"Г.Измирлиев"Г.Оряховица
    24. Ива Бърдарова 8г.- СОУ"Г.Измирлиев"Г.Оряховица
    25. Цвета Григорова 9г.- СОУ"Ц.Церковски" Полски Тръмбеш
    26. Теодора Златева 10г.-НЧ "Просвета" с.Средногорово
    27. Ивана Донева 9г.- НЧ Братство" с. Енина
    28. Ния Докова 14г.- НГХНИ "К.Преславски" Варна
    29. Калина Колева 13г.- Бургас
    30. Лора Якимова 13г.-ОУ"Св.Кирил и Методий" Мездра
    31. Йоана Петрова 12 г.- СОУ"Н.Вапцаров" Силистра
    32. Ния Минова 11г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    33. Ния Христова 11г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    34. Весела Желева 13г. - Бургас
    35. Гергана Тотева 20г. - Стара Загора
    36. Гергана Машева 20г.- Самоков
    37. Емилия Шехтова 19г.- София
    38. Кристияна Цанкова 18г.- 8 СОУПЧЕ"А.С.Пушкин" Варна
    39. Владислав Дацов 18г.- София

Раздел проза:

    1. Елена Делчева 10г.- ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    2. Мартин Кръстев 10г.- ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    3. Вероника Миланова 10г.- ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    4. Джоана Зада 10г.- ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    5. Христо Шотев 10г.- ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    6. Анна Първанова 10г.- СОУ"Св.К. Философ" Пловдив
    7. Валерия Пейчева 10г.- ОДК Шумен
    8. Цанко Пантев 10г. - ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    9. Александра Иванова 8г.- СОУ "Г. Измирлиев" Г.Оряховица
    10. Иванела Лазарова 15г.- Варна
    11. Петя Георгиева 12г.- ОШИ "М.Тодоров"Сливен
    12. Виктория Стойкова 12г. - ОДК Стражица
    13. Ралица Дочовска 12г.- ОУ"В.Левски" Враца
    14. Йоана Владимирова 16г.- ПМГ "В.Друмев"В. Търново
    15. Ива Досиславова 15г.- ПМГ "В.Друмев"Велико Търново
    16. Светослав Донков 16г.- ПМГ "В.Друмев"Велико Търново
    17. Деница Парнева 15г.- ПГТ "Пенчо Семов"Габрово
    18. Боряна Клая 12г.. ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    19. Стефани Павлова 12г.- РБ"П.Славейков"Варна
    20. Моника Арсова 13г.- ІІ СОУ Търговище
    21. Деница Минчева 15г. - СОУ"Хр.Ботев" Нова Загора
    22. Константин Павлов 16г.- ЕГ Пловдив
    23. Дарина Хаджиева 16г.- СОУ"Хр.Ботев" Нова Загора
    24. Марина Георгиева 16г.- МГ "А.Радев" Ямбол
    25. Петя Иванова 12г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    26. Сечил Кадир 11г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    27. Стефани Стефанова 14г. - СОУ"Св.Кирил и Методий" гр.Радомир
    28. Нга Шън Чан 12г.- СОУ"Тодор Кирков" Ловеч
    29. Полина Димитрова 15г. ПМГ "Св. Кл. Охридски" Монтана
    30. Виктория Томова 13г.- ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    31. Янита Тодорова 13г.- РБ "П.Славейков"Варна
    32. Йоана Петрова 15г.- ОУ"Св.Кирил и Методий" Мездра
    33. Димитър Димитров 12г.- СОУ"Н.Вапцаров" Силистра
    34. Ангел Иванов 20г.- София
    35. Ивомира Пехливанова 18г.- МГ "А.Радев" Ямбол
    36. Петер Дюлгеров 17г.- МГ "А.Радев" Ямбол
    37. Аксиния Пейчева 18г.- ЕГ "Д-р П.Берон" Кюстендил
    38. Бойко Павлов 17г.- ПГЕ "Хр. Ботев" Мотана
    39. Ася Ценова 18г.- ОДК-Берковица
    40. Цветомила Димитрова 17г.- ФСГ Монтана
    41. Шенгюл Халил 17г.- ТГ Стара Загора
    42. Виктория Станчева 17г.- МГ "А.Радев" Ямбол
    43. Гергана Тотева 20г.- Стара Загора
    44. Таня Любомирова 17г.-СОУ "Св.Кирил и Методий" Антоново
    45. Анна Димитрова 18г.- ПМГ "В.Друмев"Велико Търново

    Журито отличи с грамоти 20 преподаватели по български език и литература и ръководители на литературни клубове и школи за високи постижения на учениците им в Национален младежки конкурс"Ябълката". Това са:

    1. Славка Димитрова - СОУ"В. Грънчаров" Горна Оряховица
    2. Женя Димитрова - ОУ"Добри Чинтулов"Варна
    3. Магдалена Маринова - ОДК ЛК"Касталия"Варна
    4. Валя Динева - ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    5. Тодорка Цонева - ОДК Стражица
    6. М.Николова - СОУ"Г.Измирлиев" Горна Оряховица
    7. Виолета Станчева- СОУ"Г.Измирлиев" Г.Оряховица
    8. Стела Димитрова - ОУ"В.Левски" Враца
    9. Маринела Кънчева - СОУ"Ц.Церковски" Полски Тръмбеш
    10. Елеонора Николова - Рег. библиотека"П.Славейков" Варна
    11. Павлинка Марева - ОДК Шумен УЛК"Сладкодумци"
    12. Стефка Пеловска - ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    13. Рени Стойчкова - ЧОУ"Д-р П.Берон" София
    14. Евгения Генова - ОШИ Сливен
    15. Милена Ангелова - ОУ"В.Левски"Враца
    16. Д.Василева - ПГЕ "Хр.Ботев"Монтана
    17. Нели Василева - ОДК Монтана
    18. Златка Тодорова - ТГ Стара Загора
    19. Виолета Вичева - НГХНИ "К.Преславски" Варна
    20. Николина Петрова - СОУ Св.Кирил и Методий" Антоново

Раздел : ФОТОГРАФИЯ

    Получени 64 фотографии и 39 фотоколажа на деца от Ловеч, Кърждали, София, Берковица, Г.Оряхоовица, Дулово, Габрово, Пловдив, Русе, Казанлък, Ямбол, Монтана, Стара Загора и Варна. Жури в състав: Маргарита Бонева - графичен дизайнер и фотограф, Иван Арабаджиев - художник и Вецеслав Йержабек - художник, класира за участие в изложбата 32 творби и присъди 9 награди в три възрастови групи. Предметни награди, грамота за класиране на І, ІІ и ІІІ място и включване на фотографията /фотоколажа/ в сборника с наградените творби получават:

Раздел фотография

І възрастова група:

    І място Петър Билев 14г.- СОУ"Г.Измирлиев" Горна Оряховица
    ІІ място Констанца Колева 14г. - НУИИ"И.Петров" София
    ІІІ място Мирослав Живков 15г.- НАГ Габрово

ІІ възрастова група:

    І място Стефани Сгурова 16г.- ОДК Кърджали
    ІІ място Станислав Станков 17г.- ОДК Кърджали
    ІІІ място Росица Стойкова 17г. - АГ "Г.Милев"Русе

Раздел фотоколаж:

    І място Гергана Иванова 14г.-Гимназия "Д-р Ив.Панов"Берковица
    ІІ място Георги Димитров 19г.- ВСУ"Черноризец Храбър"
    ІІІ място Росица Стойкова 17г. - АГ "Г.Милев" Русе

    ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ /участие в изложбата/, сертификат за отлично представяне в конкурса и публикуване на творбите в сборник получават:

    1. Теодора Тихомирова 11г.- Ловеч
    2. Кирилка Костова 15г.- ОДК Кърждали
    3. Нурсели Демир 14г.- ПГООТ Дулово
    4. Мухарем Демир 15г.- ПГООТ Дулово
    5. Еда Хюсейн 14г.- ПГООТ Дулово
    6. Грациела Петкова 14г.- ПГООТ Дулово
    7. Александра Станкова 13г.- ОДК Кърджали
    8. Емел Себахтин 16г.- ОДК Кърджали
    9. Станислава Мицова 20г.-УНСС София
    10. Петя Зюмбюлева 16г.- ЕГ Пловдив
    11. Петя Янкова 18г.- АГ "Гео Милев" Русе
    12. Айля Хък 18г.- ПГООТ Дулово
    13. Анифе Мехмед 17г.- ПГООТ Дулово
    14. Мария Николова 17г. ПМГ "Н.Обрешков"Казанлък
    15. Димитър Косев 16г.- НУИ "Проф. В.Стоянов" Русе
    16. Мария Атанасова 17г.- ТГ Стара Загора
    17. Адлен Юсейнова 17г. - ПГЧЕ "Хр.Ботев" Кърджали
    18. Георги Павлов 19г.- Стара Загора
    19. Виктория Станчева 17г.- МГ"Ат.Радев" Ямбол
    20. Бойко Павлов 17г.- ПГЕ"Хр.Ботев"

    *Журито отличи с грамоти 4 преподаватели за високи постижения на учениците им в раздел фотография и фотоколаж в Национален младежки конкурс"Ябълката". Това са:

    1. Антония Грозева - ОДК Кърджали
    2. Росица Валентинов - ПГООТ Дулово
    3. Стефка Величкова - АГ "Г.Милев"Русе
    4. Ирена Янкова - СОУ"Г.Измирлиев" Горна Оряховица

    Обявяването на резултатите и връчването на наградите от Националния младежки конкурс "ЯБЪЛКАТА" ще се състои на 11.май.2009 г. от 10.30 ч. в залата на I етаж на Регионалната библиотека "Захарий Княжески" в гр. Стара Загора, бул. "Руски" No46

 

BGSTORIES
BGSTORIES

 

Vratza On-line
Visit Vratza
Budeste
  Bg maps
bulgaria.indymedia
Ide.li
Download.BG
Beautiful Bulgaria
 
  

© 2002-2009 BGSTORIES, All rights reserved!